Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rakovnický kotrlák - kříženec

Kdysi v minulosti, když byli Rakovničtí kotrláci na pokraji vymření, tak se zachraňovali i pomocí křížení s Českým stavákem. Jelikož jsem měl v chovu i České staváky, tak jsem to zkusil. Vyšli z toho holubi s pěknou kresbou a nádherným leskem. Projev letových schopností se vůči stavákům zlepšil, nádherně staví, a hlasitě tleskají. Stavění - holub vyletí do výšky, hlasitě zatleská, poté sepne křídla vysoko nad sebou k sobě, a začne padat. Poté opět začne hlasitě tleskat, a nabírat ztracenou výšku. Do výšek možná létá kříženec lépe, než obě plemena, tak mi alespoň nutí kotrláky létat výše. Bohužel zatím jsem u 50% křížencůn nezahlédl válení. Zato nádherně a často staví, a samci orlují na holubníku. Orlování - to je takové předvádění se. Holub zvedá křídla nad sebe, jakoby stavěl, nebo chtěl vzlétnout, roztahuje ocas, vrká, přitahuje na sebe pozornost. Postavou to není ani stavák, ani kotrlák, mají delší zoby, větší nohy, prostě nic moc.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dotaz

(marie, 11. 8. 2013 21:16)

dobrý den chtěla bych se vás zeptat na to, jak se
pozná samec od samice holuba.
Chtěla bych být totiž mladá, hodně mladá holubářka.
vým že je to moc práce,ale chtěla bych skusit něco
nového, jako je holubářství.

rozměry holubníku

(S. Mudra, 5. 3. 2011 19:11)

Přeji Vám pěkný den
uvažuji o stavbě sloupového holubníku, můžete mi prosím prozradit rozměry Vámi postaveného? Případně připojit nákres či foto vnitřního uspořádání.
S díky zdraví S. Mudra info@seeb.cz

Re: rozměry holubníku

(Miroslav Matula, 10. 3. 2011 20:26)

Dobrý den, Tak ač se to nezdá, holubník je tak velký, že se v něm dá stát, a prohlížet si hnízda, která jsou kolem dokola na vnitřní straně holubníku. V průměru má holubník 1m, ve středu holubníku je volný prostor, kterým holubi mohou létat, pravda, pokud tam nejsem já. Vletové otvory jsou jen jednoosměrné, holubi jimi mohou pouze zaskočit dovnitř, takže není problém s jejich případným odchytem. Výletový otvor je jen jeden, uzavíratelný, takže lze holuby uzavřít, a případně trénovat akrobacii. Podlaha je jen na dně, na ní je vyjímatelné lino, které se dobře čistí. Prostě to vypadá zvenku jak klasický sloupový holubník, ale je postaven zcela jinak, prostorněji. A dovnitř tolik nefouká.